Charakteristika

Čo je Dogtrekking

N

Dogtrekking predstavuje extrémny kynologický vytrvalostný šport, pri ktorom sú peši prekonávané stanovené trate v určenom časovom limite.

N

Psovod je so psom počas celých pretekov spojený canicrossovou šnúrou a postrojom, alebo vedie psa na vôdzke (v žiadnom prípade nesmie ísť pes “na voľno”).

N

Dogtrekkingové akcie sú zvyčajne poriadané na 100 a viac kilometrov. Za najkratší dogtrekking môžeme považovať akciu na min. 85 kilometrov. Môžu byť etapové, alebo rešpektujúce určený časový limit. Pri etapových akciách sa doporučuje dlžka etapy 40km.

N

Pretekári sú pri dogtrekkingu odkázaní sami na seba, do preteku vstupujú na vlastné nebezpečenstvo, sú si vedomí vlastnej zodpovednosti za seba a svojho psa.

N

Dogtrekking je kynologickým outdoorovým športom, ktorý vedie účastníkov k samostatnému rozvíjaniu fyzických a mentálnych (orientačných) schopností, a zároveň rozvíja súhru a vzájomné pochopenie človeka a psa.

Čo je Doghiking

N

Doghiking (Turistika so psom) predstavuje turistický kynologický šport, pri ktorom sú peši prekonávané stanovené trate v turistickom tempe.

N

Psovod je so psom počas celej turistiky so psom spojený canicrossovou šnúrou a postrojom, alebo vedie psa na vôdzke (v žiadnom prípade nesmie ísť pes “na voľno”).